EST

Tegevused looduses

Loodusturism.ee matkad: Kogenud retkejuhtide juhendamisel korraldatakse kanuumatkasid Väikesel Emajõel ja koolitusmatkasid looduses toime tulemiseks. Retkejuhtide kaasabil on võimalik avastada ümbruskonna loodust tõukeratastel ja -kelkudel või räätsadel. Fotograafiahuvilistele korraldatakse aastaringseid loodusfotomatkasid. 
Kontakt: (+372) 527 2701, info@loodusturism.eewww.loodusturism.ee.
Kakulaane turismitalu paintball, loodussafari. Tule ja pane ennast proovile sportlikus sõjamängus paintball! Paintballi saab mängida nii looduslikul maastikul kui ka selleks spetsiaalselt ehitatud mänguplatsidel. Saad valida erinevaid missioone-nagu näiteks vastasvõistkonna lipuhõivamine või territooriumi kaitsmine ja vallutamine. Varustus kuni 20 inimesele, kohtunik on meie poolt. Peale mängu on mõnus end saunas või suitsusaunas turgutada.
Kontakt: (+372) 535 05056, info@kakulaane.euwww.kakulaane.eu57°53'2''N 26°20'35''E.
Kuutsemäe Puhkekeskus. Sangastest vaid 11 km asuv Kuutse mägi on Otepää kõrgustiku kõrgeim tipp. Aastate jooksul on tekkinud populaarne vaba aja veetmise paik, mis on tuntud Kuutsemäe Puhkekeskuse nime all. Keskus on tegutsenud juba 12 aastat ning on tuntud aktiivse vaba aja veetmise ja sportimise paigana nii talvel kui suvel. Mäesuusa- ja lumelauahuvilistele on 6 erineva raskusastmega laskumisnõlva, pikkusega alates 214 m kuni 514 m. Lisaks lastenõlv. 
Kontakt: (+372) 766 9007, info@kuutsemae.eewww.kuutsemae.ee58°1'32''N 26°19'14''E.
Piiri Spordi- ja Puhkekeskus on suurepärane talvepuhkuse veetmiseks. 200 m pikkune mäesuusanõlv on talviti hooldatud ja ootab nii mäesuusatajaid kui lumelaudureid. Suusalaenutus on kohapeal kui vajadusel mobiilne - toome kohale tervele seltskonnale kasvõi Rukkiküla teise otsa või Lõuna-Eesti lõppu. Meie hoovilt viib suusajälg otse Tartu Maratoni rajale. Mahutame ja toitlustame kokku kuni 70 inimest, keda ootab siin alati soe ja meeldiv vastuvõtt. 
Kontakt: (+372) 5822 6554, (+372) 516 6471, toomas@piiri.org, www.piiri.org57°59'51''N 26°20'46''E
Tartemik OÜ jahimeheretked: tegevused looduses koos jahimeestega, jahimehe lood ja jahimehe eine lõkke ääres, loomade vaatlus ja toitmine, fotojaht.
Vibulaskmine.  Sangaste lossi lähedal asuvas Rüütli talus on harjutusväljak ning vibujahi püsirada. Pikkvibu koolitus ja vibulaskmine kas harjutusväljakul, metsas püsirajal või vajadusel saab tellida kasvõi oma koduhoovi. Teenus sisaldab enne rajale minekut vibu ja varustuse tutvustust, väljakul harjutamist, kus omandatakse vibulaskmise algteadmised, räägitakse ohutusest ning seejärel minnakse rajale. Ps. Teid treenib lausa Eesti meister vibulaskmises ise! Programm kestab kokku 2-2,5 tundi (üks grupp – kuni 10 inimest). 
Kontakt: Rüütli OÜ, (+372 529 6867), peeter.adler@gmail.com
Väike-Emajõgi on siinkandi olulisim veesoon. Restu ja Sangaste kiriku vahel jookseb ta rööbiti maanteega, tehes suuri lookeid, et leida soodsat pääsu läbi kingustiku. Org on kord kitsas, kord pisut laiem. Jõgi ise on Sangaste kiriku juures ligikaudu 7 meetri laiune, siit edasi matkates möödud Sangaste veskist ja villaveskist, Korva luhast, liivapaljanditest kuni Sooruni, Hummulini, Barclay de Tolly mausoleumini või kasvõi Võrtsjärveni välja. Viimases osas on jõgi juba laiem ja sobib suurematele paatidele. Kevaditi tõuseb Väike-Emajõgi üle kallaste, ujutades paiguti üle kogu orundi. Kõige põnevam on kulgeda kanuuga kohtades, kus muudmoodi liikuda ei saagi.  Võid ka niisama jõe või paisjärve ääres lesida, loodust vaadata ja õnge vees leotada. Äkki näkkab? Kui endal pole, küsi õnge Kakulaane turismitalust.
Kontakt: (+372) 535 05056, info@kakulaane.euwww.kakulaane.eu57°53'2''N 26°20'35''E.